Hat Meşgul Ne Demek? Nasıl Çözülür? **Çözüldü

Hat Meşgul Ne Demek sorununun nedenini ve hat neden meşgul çalar sorunun çözümünün anlatımıyla hat meşgul çalmasından kurtulacaksınız.

Hat Meşgul Çalıyor Nedenleri

• Karşı taraf aradığınız zaman
• Arandığınız zaman
• Birbirinizi aynı anda aradığınız zaman
• Karşı taraf konuşmak istemiyor ise
• Şebeke sorunu varsa
• Çağrı engelleme uygulamaları kullanıyor ise

Karşı Taraf Hat Meşgul Çalıyor

Teknoloji haberleri kapsamında hazırladığımız yazımızda size hat meşgul sorunu detaylı anlatmak istedik. Ülkemizde ve dünyada telefon kullanım oranı her yıl artmaktadır. Bu nedenle insanlar bir birileri ile telefonda daha fazla zaman geçirmektedirler. Haliyle karşı taraf arandığında o anda biri ile konuşuyorsa hat meşgul çalabilir. Temelde böyle bir durum olduğunda aradığınız kişiye daha sonra ulaşınca hat meşgul çaldığını muhtemelen meşgul olduğunu nazikçe bildirmenizde fayda var. Karşı taraf hat meşgul çalıyorsa bu durumda aramayı bitirmeniz iyi bir tercih olacaktır.

Arandığınız Zaman Hat Meşgul Çalıyor

Biri sizi aradığında yani Arandığınız Zaman Hat Meşgul Çalıyor ve siz o anda başka biri ile konuşmuyor iseniz büyük olasılıkla şebeke sorunu çekiyor olabilirsiniz. Karşı taraf ulaşamadığında anlık olarak meşgul çalabilir. Bu durum genellikle hat bağlanma anında şebeke sorunu çektiğiniz sırada meydana gelir. Sonraki görüşmenizde durumu belirtmeniz karşı tarafı rahatlatacaktır.

bir birinizi aynı anda aradığınızda hat meşgul çalar

Birbirinizi Aynı Anda Aradınız Zaman Hat Meşgul Çalar

Nadir de olsa karşı taraf ile birbirinizi aynı anda aradınız zaman hat meşgul çalar. Bu durum kalp kalbe karşıdır sözünü akla getirse de sonraki konuşmada bir birinize durumu izah edin.Karşı Taraf konuşmak İstemiyor İse Hat Meşgul Çalabilir

Bazı zamanlar arkadaşlarımız ile aramızda soğukluk olabilir veya sizinle konuşmak istemeyen birini aramak durumunda kalabilirsiniz. Bu zamanlarda kişinin telefonla aranması durumunda karşı taraf konuşmak istemiyor ise hat meşgul çalabilir. Aramayı sonlandırıp başka iletişim araçlarını kullanmanızı öneririz.

Telefon Meşgul Olmadığı Halde Meşgul Çalıyor

Sık karşılaşılan bir durum olan telefon meşgul olmadığı halde meşgul çalıyor sorunu genelde anlık olarak şebeke sorunu nedeniyle olmaktadır. Eğer sürekli meşgul çalan telefon durumu varsa karşı taraf muhtemelen sizi engellemiş veya telefonunda sorun var demektir.

Çağrı Engelleme Uygulamaları

Telefon uygulamalarının artmasıyla beraber birçok alanda uygulama geliştirme hizmetleri de artmıştır. Bunlardan biri de çağrı engelleme uygulama çeşididir. İnsanlar dışarıdan istemediği aramaları engellemek için CIA çağrı engelleme gibi uygulamaları kullanabiliyor. Bazı durumlarda bu uygulamalarda yapılan ayarlar nedeniyle bütün numaralar veya istek dışı numaralar da engellenebiliyor. Yanlış ayar nedeniyle karşı tarafı aradığınız zaman hat meşgul çalabiliyor. Kişiye ulaştığınızda çağrı engelleme uygulaması kullanıp kullanmadığını sorun eğer kullanıyorsa ayarları kontrol etmesini söyleyin.

Telefon Meşgulken Arayanı Görme

Biriyle konuştuğumuz sırada başka biri bizi ararsa hattımız meşgul çalacaktır. Ancak biz arayanı göremeyeceğimiz için geri dönmek zor olacaktır. Bu sorunu çözmek için telefon ayarlarımızdan çağrı bekletme seçeneğini aktif etmemiz gerekir. Böylece meşgulken arandığımızda arayan numarayı görecek, mevcut konuşmayı bekletmeye alarak diğer konuşmaya geçebileceğiz. Böylece iki taraf içinde iyi bir seçenek sunmuş oluruz.

Çağrı bekletme servisi hizmetini kullandığınızda sizi arayan kişiye “aradığınız kişi şu anda başka bir kişiyle konuşuyor” iletisi ulaştırılacak ve sizin ekranınıza arama durumu görünecektir.

Çağrı bekletme servisi hizmetini aktif etmek için telefonunuzun arama yerine *43# yazdıktan sonra aram tuşuna basarak yapabilirsiniz.

Hat Neden Meşgul Çalar? Sorununu çözmek için hazırladığımız yazımızda siz de aklınıza gelen durumları yorum kısmında belirtebilir, mail adresinizi bırakmanız durumunda güncel bilgilerden haberdar olabilirsiniz.

Önceki yazımızda damsız girilmez ne demek, damsız girilmez anlamı sorusunun cevabını vermeye çalıştığımız  yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

 

1 Comment

      Leave a reply

      Bedava Bilgi
      Logo