uwu Ne Demek, Nerede Kullanılır?

uwu Ne Demek? uwu Nerede Kullanılır? uwu ne anlama gelir? Sorularının cevapları bedava bilgi adresinde kısa ve net olarak açıkladık.

uwu Ne Demek?

Sosyal medyayı sık kullanıyorsanız bazı emojilerle veya kısaltma ifadelerle karşılaşmışsınızdır. Bu kelimelerden biri de uwu dur. Uzak doğu Asya kökenli olan kelimenin Türkçe karşılığı “tatlı kedi ya da tatlı kız” olarak çevirebiliriz.

uwu kawaii dilinde “tatlı,” Chewa nyanja dilinde “bu” anlama gelen kelimedir. Sosyal medyada daha çok emeoji olarak kullanılan uwu “tatlı sevimli kız ya da kedi” anlamına gelmektedir.

uwu Nerede Kullanılır?

Uwu genellikle mutluluğu veya tebessümü ifade eden doğal bir ruh halini simgeleyen emojilerden biridir. Daha çok canlı yayınlarda canlı sobetlerde anlık ifadeleri belirtmek için kullanılır. Uwu emojisinin çok kullanıldığı alanlardan biri de kore anime içerikleridir.Uwu Ne Anlama Gelir?

 

Uwu kelimesinde u harfleri kapalı gözleri w harfi ise ağızı ifade eder. Sonuçta otaya o an için mutlu olmuş bir yüz ifadesi ortaya çıkar.

Bazı forumlarda “dikkat uwu içerir” gibi ifadelerle karşılaşabilirsiniz. Bu durum genellikle hoşnut olunan bir konuda diğer üyeleri konuya çekmek için kullanılan ifadedir.

Önceki yazımızda damsız girilmez ne demek sorusunun cevabını sizlere sunmaya çalıştık. İlginizi çekiyorsa benzer ilginç bilgileri sitemizden okuyabilirsiniz.

 

We will be happy to hear your thoughts

      Leave a reply

      Bedava Bilgi
      Logo